fbpx

Talks that metter

עדי ארבן מציגה

הרצאות של הבמאי והיוצר דוד דרעי

דוד דרעי

אנחנו מתעניינים בהזמנת הרצאה של דוד דרעי

אנחנו מתעניינים בהזמנת
הרצאה של דוד דרעי

מלאו את הפרטים:

מלאו את הפרטים:

ממגוון ההרצאות:

"סאלח, פה זה ארץ ישראל"

הקרנת הסרט המלא + מפגש במאי

  אורך הסרט 108 דקות + שעה מפגש במאי

לפני קצת יותר משנה יצא לעולם הסרט "סאלח, פה זה ארץ ישראל", שהפתיע, הרעיד והרגיז כמעט כל ישראלי. היום, חושף הבמאי והיוצר, דוד דרעי, את התגובות שנתקל בהן, על זרמי המעמקים בחברה שלנו, מדבר על התיקון שבדרך וגם מגלה את הסודות "מאחורי הקלעים" של הפקת הסרט בשש השנים האחרונות. בשנה האחרונה השתתפו למעלה מ-15,000 איש במאות המפגשים שקיים ברחבי הארץ. מפגשים שנערכו בעיירות פיתוח ובהרצליה פיתוח, במתנ"סים קטנים ובמשרדים מהודרים, מול סטודנטים, תלמידים, בכירים במגזר העסקי, חברי כנסת ושרים בממשלה. 
המפגש כולל הקרנת הסרט "סאלח, פה זה ארץ ישראל" ושיח יוצא דופן בעוצמותיו, המאפשר דיאלוג מאתגר ומעורר מחשבה עם הקהל.

דוד דרעי: "די מהר, במפגשים עם הקהל, התחושה היא שהאולם מחושמל, אחרי שהנחתי בפניהם חומר נפץ. לכל ישראלי יש דעה על סאלח. הרבה פעמים משליכים את הזעם לכיוון שלי, אבל גם בוויכוחים הסוערים שמתעוררים אני מנסה לשמור על גבולות ברורים של שיח מכבד מבלי לשבור את הכלים. בתוך כל זה קורה הרבה פעמים משהו חשוב: הדיאלוג, שלעיתים מתחיל בכעס או בתחושות של כאב או אשמה משתנה תוך כדי תנועה, תוך כדי המפגש. לא מעט אנשים מעידים על עצמם שהם מרגישים שהסרט והשיחה בעקבותיו שינו את תפיסת העולם שלהם, וזה כל כך לא מובן מאליו בעיניי…"

קרא/י עוד

הצצה לקטע מתוך הסרט

"הסללה מרד מהפך"

סרט נוסף מתוך "סאלח, פה זה ארץ ישראל" ובעקבותיו הרצאה מרתקת מאת הבמאי דוד דרעי

אורך: שעה

אחרי 'סאלח, פה זה ארץ ישראל' וההרצאה, אליה נחשפו למעלה מ20.000 איש – מביא דוד דרעי את הסרט "הסללה, מרד, מהפך" [מתוך הסדרה התיעודית], שחושף איך הסלילה המדינה המונים אל פסי היצור במפעלים, ולמעשה עיצבה, בסדרה של החלטות מטרידות, דור שלם של פועלים.
בהרצאה חדשה לאחר הקרנת הסרט (או קטעים מתוכו) ישתף הבמאי והיוצר עטור הפרסים דוד דרעי בחומרים נוספים על המנגנון, ההחלטות והמחיר שבצידן, ויחשוף את השורשים שהובילו לפערים המעמדיים בישראל. כן יספר דרעי על החקר ההיסטורי של יוצרי הסדרה, ועל ההסללה שעברו גם אחיו ואחיותיו ללימודי תפירה, מסגרות ורתכות (ועל המאבק שניהלו – כמו רבים – לחלץ עצמם, בניגוד לסיכויים, לעתיד אחר). במרכז ההרצאה יציב דרעי את השאלה החדה והכואבת:

לאיזה עתיד יכולה היתה המדינה להוביל את בני הדור השני לעולי צפון אפריקה ומדוע בחרה אחרת.

קרא/י עוד

הצצה לקטע מתוך הסרט

"חבילת במאי"

מאת במאי סדרות התעודה הנצפות והמשפיעות ביותר בפריים טיים הישראלי – כולל כל הסודות, הלבטים והדרמות מאחורי הקלעים!

 

אורך: שעה

"סאלח, פה זה ארץ ישראל" – [רשת 13] – איך חשפנו את הפרוטוקולים הסודיים על ההחלטות של ראשי המדינה להפלות את עולי צפון אפריקה? על הזעם והתיקון שהביאה הסדרה שהפתיעה, זעזעה והרגיזה כמעט כל ישראלי והביאה לשינוי אמיתי בחברה הישראלית.

"אבודים" במרוקו [רשת 13] – איך הצלחנו למצוא את ארבעת ילדיה של מרי פרץ, שנעלמו לפני חמישים שנה, ובדרך לחשוף פרשיית שחיתות אפלה במרוקו?

"אללה אסלאם" [ערוץ 10] – הסדרה שזיהתה וחשפה את ההקצנה הדתית ומשבר הזהות הדרמתי שעובר על האסלאם באירופה. איך הצלחנו להביא את הקולות והמראות הכמוסים של האיסלם הקיצוני ולהשאר בחיים?

"המפצחים" [קשת 12] – הסדרה שחשפה את שיטות העבודה ואת הסודות הכמוסים של חוקרי המשטרה בתיקים הפליליים שהרעידו את המדינה. 

"העם הנבחר" – [HOT, ערוץ 10] הסדרה שפירקה לגורמים של המיתוסים הכי גדולים ביהדות ובישראליות. האם אנחנו באמת "עם אחד"? מה קורה כשבמאי הסדרה, מחליט לארח את ירון לונדון בעיירת הולדתו, ירוחם?

"הרצל פינת רפאלי" – [HOT] סדרה היסטורית משעשעת שמשטרטטת את המעבר של "גיבורי התרבות" של פעם, ל"כוכבים" שבאו אחריהם ועד ל"סלבס" בני ימינו. חשיפת המנגנונים הבלתי נראים שממציאים, יוצרים ומפיצים את אבק הכוכבים, כמו גם את "ביצת המפורסמים" המקומית – בבידור ובתרבות, ביופי ובזוהר, בפוליטיקה ובצבא.

קרא/י עוד

צרו איתי קשר