fbpx

Talks that metter

עדי ארבן מציגה

הרצאות של האלוף במיל׳, יצחק בריק

אנחנו מתעניינים בהזמנת הרצאה של יצחק בריק

אנחנו מתעניינים בהזמנת
הרצאה של יצחק בריק

מלאו את הפרטים או התקשרו: 052-6779999

מלאו את הפרטים או התקשרו:
052-6779999

ממגוון ההרצאות:

מוכנות הצבא למלחמה הבאה

  אורך: שעה

האם הצבא מוכן להתמודדות עם האתגרים המורכבים העומדים בפניו במלחמה הבאה?

הדו"ח שהפיץ האלוף (במיל') יצחק בריק לצה"ל, לוועדת חוץ ובטחון, לראש הממשלה ולקבינט מעלה כשלים חמורים במוכנות צבא היבשה למלחמה.

"הצבא עשה הכל כדי שהדוח שלי לא ייצא לאור, כוכבי מבין שיש בעיה" – נציב קבילות החיילים לשעבר, אלוף במיל' יצחק בריק, הוסיף למתוח ביקורת על מוכנות הצבא למלחמה ועל הרמטכ"ל לשעבר: "איזנקוט קיבל עצת אחיתופל" (מעריב 2019)

בהרצאה יציג בריק את הבעיות והאתגרים המרכזיים שעומדים בפני צה"ל בשנים הבאות, את הצורך לשינוי יסודי ובסיסי בתרבות האירגונית ובחלק מהנושאים שבהם צה"ל עוסק וכן ואת דרכי הפתרון.

קרא/י עוד

אומנות המנהיגות

אורך: שעה

אומנות המנהיגות הינה הדרך לגעת באנשים, ליצור מוטיבציה וניצוץ בעינים, לטפח הרגשת שותפות, תחושת שייכות ומחויבות לאירגון ומעל לכל לבניית אמון בהנהלה ובמערכת. אומנות זו היא מפתח חשוב להגדלת תפוקות ולייעול המערכת.
המודל של המנהל הטוב הוא אחד המרכיבים החשובים באומנות זו – דוגמא אישית, מקצועיות, אמינות, דבקות במשימה, יכולת קבלת החלטות, אך עם זאת גם לקיחת אחריות על ההחלטות שנתקבלו.

מנהל טוב הוא זה שדורש ועומד על דרישותיו מחד, אך מיצר קשרי אנוש מעולים ומעניק לאנשיו הרגשת שייכות ולכידות מאידך ובונה אצלם אמון בעצמם, בערך שלהם בתוך החברה ובמנהיגים שלהם.

הרצאה חשובה לכל מי שעובד עם אנשים – עבודת צוות, ערבות הדדית, מחויבות לארגון, אמון הדדי, רעות, שיח פתוח ולמידה עצמית.

קרא/י עוד

לגיהנום ובחזרה

אורך: שעה

האלוף במיל' יצחק בריק היה בן 25 כשפרצה מלחמת יום כיפור. מ"פ טנקים מנוסה בגדוד 113 בחיל השיריון, אשר קבל ביום השלישי ללחימה פקודה: להתקדם עם שיירת הטנקים לעבר התעלה, ושם לחבור לכוח נוסף אשר פינה להם את הדרך, כבש גשר מצרי והתחיל לבסס נוכחות ישראלית בשטח האויב.

באותו רגע, כשהוא עומד שם, על הגבעות השקטות הצופות לתעלה, מולו השמש המסנוורת, האבק והחול, הוא לא יודע שלושה דברים: שבאזור הזה, שבין הגבעות לתעלה, ממתינים להם עשרות טנקים ומאות חיילי חי"ר מצריים, מוסווים ומוכנים לפעולה; שאותו כוח, אשר היה אמור לכבוש את הגשר, הובס לפני מספר שעות בקרב חסר סיכוי; שהמטכ"ל קיבל דיווח חיובי שגוי על תוצאות אותו הקרב, מה שהשפיע על הפקודות אותן שלח לשטח.

הוא לוקח נשימה, ונכנס עם השיירה שלו אל התופת.

 בשפה קולחת וסוחפת, קרת רוח ועם זאת מרגשת עד דמעות, מספר יצחק בריק את סיפורו של אחד הקרבות הקשים בתולדות צה"ל. בריק, אשר נפצע בקרב זה, סרב לנטוש את יחידתו וחזר שנית אל המערכה כדי לחלץ טנקים ונפגעים ולעצור את התקפת הנגד של המצרים. על לחימתו בקרב זה קיבל מידי הרמטכ"ל מוטה גור את עיטור העוז.

 סיפורו האישי המצמרר של בריק, נציב קבילות חיילים היוצא – "לגיהינום ובחזרה" – הוא לא רק סיפור על פטריוטיות, אומץ לב ודבקות במשימה, אלא גם סיפור על מנהיגות הרואית, ערבות הדדית והובלת אנשים במצבי קיצון ובתנאי חוסר ודאות. מסריה של הרצאה זו יעוררו השראה בלב כל מי שמנהל אנשים, מתנהל מול אנשים או חפץ להכיר בעצמותיה הבלתי נתפסות של הרוח האנושית.

 הרצאה זו נמסרה פעמים רבות וזכתה לתשואות.

בין המקומות בהן נמסרה ניתן למנות את:   IBM, פרטנר, הנהלת חברת החשמל, חברת אלתא מערכות, התעשייה האווירית והצבאית, בנקים, גופים ציבוריים וממשלתיים ועוד.

קרא/י עוד

צרו איתי קשר